המאבק המשפטי

עוד בטרם ההלוויה התקשר אלינו באישון לילה, מדריך צלילה ותיק ולוחם צדק שהדגיש בפנינו שלא נצפה שמערכת ה"צדק" תפעל כדי למצות את הדין העבריינים שגרמו למותו של בננו-יקירנו ותיאר כיצד "הם" יפעלו בכל המישורים כדי למסמס את עשיית הדין.

במשך שנות המאבק סירבנו להאמין לתיאוריו הקודרים של מאיר משולם (הצדיק שליווה אותנו כ-7 שנים והשקיע את מלוא יכולתו) על מבנה מערכות הצדק ו"האליטה" שמנוסים מאד ב"ציפוף שורות" והגנה על "אנשינו. אנו למדנו על בשרנו את אופן פעולתם ונחת זרועם של אלה שהחוק והצדק הם עבורם מונחים ספרותיים ותו לא.  תשאלו "של מי"?  ובכן יש כאן מערכות מיומנות ומנוסות שפועלות בהרמוניה מופלאה מרגע שהיעד נקבע ע"י ה"קודקדים".  והיעד שנקבע היה: למרות שהתאונה שהביאה למותו של דורי היא המובהקת מכל תאונות הצלילה הרבות שקרו במהלך השנים - גם במקרה זה לא יואשמו האחראים !!! 
בתאונה המוות של דורי אירעו עבירות רבות על חוק הצלילה ונגזריו וכן עבירות על התנהלות המתחייבת ממנהלי ועובדי מועדון הצלילה, משטרת ישראל, רשות הצלילה, המדריכים שהובילו את דורי לצלילה מודרכת.  מעבר לאלו, הגורמים הלאומיים האמורים להגן על האזרח ולהביא לדין את מי שגרם למותו תוך עבירות על חוקי המדינה - השתתפו במלאכת הטיוח הטישטוש והמיסמוס של החומר המרשיע.  לא הושיעו אותנו עו"ד שמואל צאנג שניסה בכל דרך להשפיע עליהם, ומאיר משולם ששלט בחומר באופן מופלא והשקיע אנרגיות אדירות - מערכת ה"אי-צדק" שלנו גברה על כולם והביאה את התיק של דורי אל סופו ללא כל מסר לעבריינים.

ומי הם אלה? 

המשטרה - לא מסרה את הציוד לבדיקה מיידית.  לא חקרה את המודרך השלישי

רשות הצלילה הספורטיבית - פרסמה את דו"ח החקירה לאחר חודשים רבים.  (כנראה כדי לאפשר תיאומים עם הגורמים השונים)

המכון לרפואה משפטית - פרסם את הדו"ח רק לאחר מספר חודשים.

פרקליטות מחוז דרום - עיכבה את התיק ככל שיכלה מבלי לעשות בו דבר

פרקליט המדינה - לא התייחס לעתירה המנומקת והמפורטת שהגשנו נגד החלטת הפרקליטות.
בית המשפט העליון - 3 השופטים בראשות הנשיאה דורית בייניש התייחסו אלינו כמו לזבוב טורדני ו"הציעו" לנו "למשוך" את העתירה כדי שלא ישאר ממנה זכר.


להלן מסמכים בודדים מתוך תיקי המאבק המשפטי הארוך שלנו במטרה לאלץ את הפרקליטות להאשים את העבריינים שבמעשיהם ומחדליהם גרמו למותו של דורי היקר לכולנו.

עמיחי אברבנאל נגד פרקליט המדינה